Parama saulės elektrinėms 2022

Kas gali gauti 323 €/kW paramą saulės elektrinei?

Nuosavo namo savininkas

Sodo namo savininkas

Buto savininkas

Svarbu: Finansavimas taip pat gali būti skiriamas jeigu žemės sklypas ar pastatas yra fizinio asmens, bet kokiais teisėtais pagrindais (pvz. nuosavybės teisė, nuoma, panauda), nuomos ar panaudos sutartis galioja ne mažiau kaip 6 metus. 

Paramos detalės

3-5 m.

Pasinaudojus parama, saulės elektrinės atsipirkimo laikas sutrumpėja iki 3-5 metų (priklausomai nuo stogo tipo ir krypties)

-30%

Parama padengia apie 30% saulės elektrinės įrengimo išlaidų

10 kW

Maksimali saulės elektrinės galia kuriai suteikiama parama

3230€

Maksimali paramos suma

323€​ / 1 kW

Subsidija įsirengiant saulės modulius ir inverterį.

Ką svarbu atlikti prieš teikiant paraišką APVA kompensacijai gauti?

Konsultacija su ESO

Įsivertinkite ne tik savo elektros vartojimo poreikius, bet ir technines elektrinės prijungimo galimybes.

Pasikonsultuokite su ESO dėl vartotojo elektros tinklo pajėgumo. ESO fiksuoja jau ne vieną atvejį, kai elektrinė įrengta, bet ji negali būti prijungta prie skirstomojo elektros tinklo, nes paaiškėja, kad neužtenka tinklo pajėgumo priimti generuojamą elektros energiją, o tam reikalinga tinklo rekonstrukcija.

Konsultacija su Mumis

Jeigu turite klausimų, dvejojate ir norite pasikonsultuoti susisiekite su ZENERGA. Padėsime išspręsti iškilusius klausimus, išsirinkti efektyviausią saulės elektrinę Jūsų namams, bei suteiksime visą reikiamą informaciją apie reikalingą dokumentaciją.

Ką reikia žinoti norint pasinaudoti APVA parama?

Saulės moduliai turi atitikti ES standartus įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas ES standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas, jiems turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. 

Nuomos ar panaudos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai dienos.

Įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti ES standartus įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas ES standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas, jam turi būti suteikta 5 m. produkto garantija.

Įdiegti saulės elektrinę ir APVA pateikti Išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo paramos kvietimo pabaigos (t.y. iki 2022-11-11)

Įdarbinkime saulę kartu!

1

Įvertinsime Jūsų poreikius

2

Pateiksime asmeninį pasiūlymą

3

Suprojektuosime ir įrengsime saulės elektrinę

4

Atliksime priežiūros darbus