Naujos paramos galimybės: 40 mln. Eur parama saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. 8 val. ryte pranešė apie naujas paramos galimybes gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau esamų elektrinių galią. Šiai iniciatyvai Energetikos ministerija skyrė 40 mln. eurų. Prognozuojama, kad šia parama galės pasinaudoti mažiausiai 15 tūkst. namų ūkių.

Bus paskelbti keturi kvietimai:

  1. Naujų saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione.
  2. Esamų saulės elektrinių galios didinimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione.
  3. Naujų saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione.
  4. Esamų saulės elektrinių galios didinimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione.

Parama galės pasinaudoti tie, kurie nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. įsirengė arba padidino saulės elektrinių galią, taip pat tie, kurie dar tik planuoja tai padaryti.

APVA direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vrubliauskas pažymi, kad dėl augančio susidomėjimo buvo optimizuota paraiškų teikimo sistema, siekiant užtikrinti sklandų procesą. Jis džiaugiasi tiek gyventojų, tiek valstybės dėmesiu saulės energetikai, nes tai padeda mažinti šalies priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Ruošiantis teikti paraišką, reikia pasirūpinti šiais dokumentais: AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) išduotomis sąlygomis dėl elektrinės prijungimo prie elektros tinklų, net jei elektrinė jau yra įrengta. Jei paraišką teiks įgaliotas atstovas, reikės notariškai patvirtinto arba elektroniniu būdu sudaryto įgaliojimo. Jei elektros vartojimo objekte vykdoma juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla (įmonė, individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimą), reikės pateikti „Vienos įmonės“ deklaraciją. Taip pat reikės gauti rašytinį sutikimą iš juridinio ar fizinio asmens, jei veikla vykdoma ne pareiškėjo vardu.

Nuo 2020 m. saulės energetikos apimtys išaugo daugiau nei 8 kartus, daugiausia dėl dešimteriopai padidėjusio gaminančių vartotojų skaičiaus. Pagal ESO duomenis, šiuo metu Lietuvoje yra beveik 106 tūkst. gaminančių vartotojų, kurių bendra galia siekia 1,17 GW, o visa saulės elektrinių galia tinkle sudaro 1,43 GW.

Įdarbinkime saulę kartu!

1

Įvertinsime Jūsų poreikius

2

Pateiksime asmeninį pasiūlymą

3

Suprojektuosime ir įrengsime saulės elektrinę

4

Atliksime priežiūros darbus