Inverteriai saulės elektrinėms

Ar inverteris yra būtinas saulės elektrinei įrengti?

Ar būtinas inverteris, saulės elektrinei

Taip! Norint įsirengti saulės elektrinę, du pagrindiniai komponentai, kurie labiausiai turi įtakos saulės elektrinės darbui tai saulės moduliai (paveikslėlyje pavaizduotas nr.1)  ir inverteris (nr.2) (įtampos keitiklis). Moduliai gamina nuolatinę elektros srovę (DC), todėl tam, kad ji galėtų patekti tiek į namo vidinį, tiek į išorinį tinklą, ją reikia pakeisti į kintamą elektros srovę (AC). Tai atlieka saulės elektrinės įtampos keitikliai- inverteriai. Dažnai būtent įtampos keitiklio (inverterio) pasirinkimas yra vienas svarbiausių sprendimų, renkantis saulės elektrinę.

Kiek svarbus yra inverteris?

1 iš 10

Remiantis statistika per pirmus 10 saulės elektrinių veikimo metų, techninių trikdžių turi viso labo 1 iš 10 saulės elektrinių

85%

Net 85% visų šių gedimų būna susiję su įtampos keitikliais (inverteriais) ir kitais saulės jėgainės elektros prietaisais

1 iš 2000

Per pirmus 25 saulės elektrinės tarnavimo metus sugenda tik 1 iš 2000 modulių.

Atsižvelgiant į tai, keitiklio (inverterio) pasirinkimas tampa vienu iš svarbesnių sprendimų įrengiant saulės elektrines.

Pagrindiniai inverterio parametrai

Populiariausios yra 5 ir 10 metų garantijos.

Keitiklio efektyvumas rodo, kokiu efektyvumu nuolatinė srovė iš saulės modulių (DC) yra konvertuojama į kintamą srovę (AC), kuri patenka į mūsų elektros tinklą. Daugumos keitiklių efektyvumas yra virš 95%.

Dauguma šiuolaikinių inverterių turi bent 2 MTTP įėjimus. Tai reiškia, kad keitiklis gali efektyviai sekti ir palaikyti iki dviejų modulių grandinių dirbančių skirtingu efektyvumu.

Dauguma šiuolaikinių keitiklių turi bent IP65 atsparumo sąlygoms kategoriją. Tai reiškia, kad keitiklis gali būti montuojamas patalpose, kuriose nėra atskiro šildymo, dirbti lauko sąlygomis, yra atsparus drėgmei ir itin žemai ar aukštai temperatūrai.

Plačiausiai saulės inverteriuose naudojami aušinimo būdai yra radiatorinis ir ventiliatorinis.

Tai yra atsakymas, kodėl modulIai turi būti jungiami į tam tikro dydžio grandines. Startinė įtampa reiškia, kokiai įtampai esant keitiklis pradeda veikti arba išsijungia pavyzdžiui ryte ar vakare. Į didesnę grandinę sujungti moduliai anksčiau „įjungs“ keitiklį, todėl rekomenduojama į vieną grandinę jungti bent 7-8 modulius.

Rinkdamiesi keitiklį, taip pat atsižvelkite į papildomus funkcionalumus, kuriuos gaunate už keitiklio kainą. Tai tokie funkcionalumai kaip viršįtampių apsauga, galimybė ateityje prijungti bateriją be papildomų investicijų, įtampos valdymo galimybė ir kt.

Inverterio galingumas

Inverterio galingumas

SMA yra vienas pirmųjų inverterių gamintojų pasaulyje, kuris rekomenduoja, jog modulių bendras galingumas būtų didesnis negu keitiklio galingumas (angl. oversizing).

Pagrindiniai privalumai yra:

Toks keitiklio “perkrovimas” ypač tinkamas tiems stogams, kuriuose saulės moduliai bus sudėti rytų/vakarų principu (dvi modulių grandinės, viena rytuose, kita vakaruose).

Pagrindinė to priežastis – tokios sistemos moduliai praktiškai niekada negeneruos pilna savo potencialia galia. Pakankamai dažnai rekomenduojamas keitiklio perkrovimas yra 1.15-1.3 koeficientu (1 kW keitiklio galios instaliuoti 1.15-1.3 kW saulės modulių galios). Perkrovimas priklauso nuo stogo specifikos, geografinės lokacijos ir kt.  Viena iš papildomų naudų statant mažesnio galingumo keitiklį yra aukštesnis jo efektyvumas esant mažai saulės spinduliuotei (esant iki 10-15 % keitiklio apkrovimui)

Gamintojai, kurių inverterius rekomenduojame

Pažangus Huawei inverteris

HUAWEI - naujas ir pažangus inverterių gamintojas

Nors kompanija visai neseniai pradėjo gaminti inverterius, tačiau šioje sferoje jau spėjo užsitarnauti žinomą ir gerbiamą vardą dėl kokybės ir patikimumo. Huawei inverteriai ne tik atitinka aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus, tačiau taip pat turi ir kitų privalumų:

Sungrow inverteris

SUNGROW - inverterių gamintojas

SUNGROW- žinomiausia kaip saulės keitiklių tyrimų ir plėtros lyderė pasaulyje. Kompanija su didžiausia pramonėje atsidavusia mokslinių tyrimų ir plėtros komanda siūlo platų produktų asortimentą, siūlantį PV inverterių sprendimus ir energijos kaupimo sistemas, skirtas komunalinėms, komercinėms ir gyvenamosioms reikmėms, taip pat tarptautiniu mastu pripažintus plaukiojančių fotovoltinių elektrinių sprendimus.  SUNGROW inverterius nuolat tobulina ir stebi jų efektyvumą.

Solis inverteris

SOLIS - vienas didžiausių pasaulyje inverterių gamintojų

„Solis“  veikla paremta nuolatiniu įrangos tobulinimu. Įmonė turi daugiametę gamybos patirtį ir taiko naujausius technologinius sprendimus.  „Solis“ inverterius gamina „Ginlong Technologies“ bendrovė – viena iš seniausių ir didžiausių saulės inverterių gamintojų. Ne vienerius metus „Solis“ inverteriai yra apdovanojami garsiausios pasaulyje fotovoltinės energijos tyrimų organizacijos „EUPD Research“. „Solis“ yra pirmasis inverterių gamintojas pasaulyje, praėjęs PVEL bendradarbiaujant su DNVG-L inverterių patikimumo bandymus. 

Solaredge inverteris

SOLAREDGE - inverterių gamintojas

SolarEdge pasaulyje gerai žinoma kompanija labiausiai garsėja savo taip vadinamais optimizatoriais, nors taip pat turi įspūdingą inverterių gamą, puikiai ištobulintą monitoringo sprendimą. Jie siūlo galimybę sistemoje įdiegti optimizatorius (SolarEdge, Tigo) arba mikroinverterius (Enphase).  SolarEdge inverteriai atitinka ne tik aukščiausius standartus, bet turi ir platų jų pasirinkimą.

 

Įdarbinkime saulę kartu!

1

Įvertinsime Jūsų poreikius

2

Pateiksime asmeninį pasiūlymą

3

Suprojektuosime ir įrengsime saulės elektrinę

4

Atliksime priežiūros darbus