Saulės elektrinių finansavimas: Kaip gauti paramą ir subsidijas?

Saulės Elektrinių Finansavimas: Kaip Gauti Paramą ir Subsidijas?

Saulės elektrinės yra vienas iš populiariausių atsinaujinančios energijos šaltinių Lietuvoje. Dėl jų ekologiškumo, efektyvumo ir ilgalaikės naudos, daugelis gyventojų renkasi įsirengti šias elektrines savo namuose ar verslo patalpose. Tačiau vienas iš pagrindinių klausimų, kuris kyla prieš pradedant šį projektą, yra finansavimas. Kaip gauti reikiamą paramą ir subsidijas saulės elektrinių įdiegimui?

APVA Parama 2023 Saulės Elektrinėms

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija per Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) skiria paramą saulės elektrinių įrengimui. Šiuo metu kompensacijoms, kad gyvenamajame būste būtų įrengtos nuosavos saulės elektrinės iki 10 kW, skirta 40 mln. eurų. Paraiškas gyventojai gali teikti per APVA informacinę sistemą APVIS. Energetikos ministerija atkreipia dėmesį, kad išduotos sąlygos, kurias reikės teikti kartu su paraiška, galioja 90 dienų.

Finansavimo Šaltiniai ir Paramos Programos

APVA Parama: Tai yra vienas iš pagrindinių finansavimo šaltinių saulės elektrinių įrengimui. Gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijoms per APVA informacinę sistemą APVIS. Už naują įrengiamos saulės elektrinės galios kilovatas skiriami 323 eurai.

Energetikos Ministerijos Parama: Energetikos ministerija skiria lėšas saulės elektrinių įrengimui, remdamasi nacionalinėmis ir ES strategijomis dėl atsinaujinančios energijos plėtros.

Vietos Savivaldybių Parama: Kai kurios savivaldybės taip pat siūlo subsidijas ar palūkanų nemokamas paskolas saulės elektrinių įrengimui.

Privatūs Investuotojai ir Bankai: Daugelis bankų siūlo specialias paskolas saulės elektrinių įrengimui su palankiomis palūkanų normomis.

Kaip Pasiruošti Paraiškai?

Prieš teikiant paraišką reikėtų atlikti keletą svarbių žingsnių:

  1. Atlikti saulės elektrinės techninę analizę ir įvertinti galimą galingumą.
  2. Pasirinkti patikimą rangovą, kuris atliks saulės elektrinės įrengimo darbus.
  3. Pasirašyti sutartį su rangovu ir gauti prijungimo sąlygas iš elektros tiekimo įmonės.
  4. Užpildyti paraišką APVA informacinėje sistemoje APVIS ir pateikti reikiamus dokumentus.

Saulės elektrinių finansavimas Lietuvoje yra palankiai vertinamas ir remiamas tiek valstybės, tiek privačių investuotojų. Yra daugybė programų ir galimybių gauti paramą saulės elektrinių įrengimui, todėl verta pasinaudoti šiomis galimybėmis ir investuoti į švarią bei ekologišką energiją. Daugiau informacijos apie APVA paramą 2023 m. saulės elektrinėms galite rasti čia, o apie finansavimo šaltinius ir paramos programas – čia.