Verslo energetika: Investuokite į saulės elektrines

Saulės energija yra vienas iš ekologiškiausių ir ekonomiškiausių energijos šaltinių, todėl vis daugiau verslo įmonių renkasi saulės elektrines kaip alternatyvą tradiciniams energijos šaltiniams. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl saulės elektrinės yra naudingos verslui, kaip jos veikia, ir kokie yra pagrindiniai žingsniai reikalingi saulės elektrinės įdiegimui verslo įmonėje.

Kodėl saulės elektrinės yra naudingos verslui?

 • Ekonomiškumas: Saulės elektrinės leidžia verslo įmonėms sumažinti elektros sąskaitas, nes jos gamina nemokamą elektrą iš saulės šviesos. Be to, kai kuriose šalyse yra galimybė parduoti perteklinę energiją atgal į elektros tinklą, taip uždirbant papildomas pajamas.

 • Ekologija: Saulės energija yra atsinaujinanti ir nekenkia aplinkai, todėl naudojant saulės elektrines, įmonės gali sumažinti savo anglies pėdsaką ir prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

 • Energijos nepriklausomybė: Saulės elektrinės leidžia įmonėms tapti mažiau priklausomoms nuo elektros tiekėjų ir kainų svyravimų.

 • Viešasis ryšys ir įvaizdis: Įmonės, kurios investuoja į atsinaujinančią energiją ir ekologiją, gali pagerinti savo įvaizdį tarp klientų ir partnerių.

Kaip veikia saulės elektrinė?

Saulės elektrinė veikia pagal gana paprastą principą:

 • Saulės spinduliai: Saulės spinduliai patenka ant saulės modulių (fotovoltinių elementų), kurie yra montuojami ant stogo arba žemės.

 • Elektros gamyba: Saulės moduliai sugauna saulės spindulius ir paverčia juos elektra.

 • Elektros naudojimas: Sugeneruota elektra naudojama įmonės pastate arba kitose įrenginiuose.

 • Perteklinės energijos pardavimas: Jei sugeneruota daugiau energijos, nei reikia, perteklinė energija gali būti parduodama atgal į elektros tinklą arba saugoma akumuliatoriuose vėlesniam naudojimui.

 

Saulės elektrinės įdiegimas verslo įmonėje

Saulės elektrinės įdiegimas verslo įmonėje yra gana paprastas procesas, tačiau reikia atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių:

 • Vietos parinkimas: Pirmiausia reikia nustatyti, kur bus montuojami saulės moduliai. Tai gali būti pastato stogas, žemės plotas arba kitos vietos.

 • Techninis projektas: Reikia parengti techninį projektą, kuriame bus nurodyta, kiek saulės modulių reikės, kokios bus jų charakteristikos, kaip bus prijungta prie elektros tinklo, ir t.t.

 • Leidimai: Gali reikėti gauti tam tikrus leidimus iš vietos valdžios institucijų.

 • Montavimas: Kai visi reikalingi dokumentai yra paruošti, galima pradėti montavimo darbus.

 • Prijungimas prie elektros tinklo: Kai saulės elektrinė yra sumontuota, ji turi būti prijungta prie elektros tinklo.

 • Priežiūra ir palaikymas: Po įdiegimo reikia reguliariai tikrinti saulės elektrinės būklę ir atlikti reikalingus priežiūros darbus.

ZENERGA: Jūsų partneris saulės elektrinės įdiegime

Jums nereikės rūpintis saulės elektrinės pastatymu ir priežiūra, nes ZENERGA tuo pasirūpins! Įdarbinkite savo įmonės stogus ar žemės plotus! Tokiu būdu saulės elektrinės suteiks galimybę išnaudoti nenaudojamą pastatų plotą ir taip ne tik sutaupyti, bet ir užsitikrinti ilgalaikę energetinę nepriklausomybę.

ES parama saulės elektrinėms verslui

ES parama atsinaujinantiesiems energijos ištekliams skatina investicijas į saulės energiją. ZENERGA konsultuoja, rengia galimybių studijas, ir suteikia visokeriopą pagalbą pildant paraiškas paramai gauti.

Kas gali gauti paramą?

 • Mažos įmonės: Mažos ar labai mažos ar vidutinės gamybinės įmonės, veikiančios ne trumpiau nei 3 metus, iki paraiškos pateikimo atlikusios energijos vartojimo auditą.
 • Didelės įmonės: Didelės pramonės įmonės, iki paraiškos pateikimo atlikusios privalomąjį energijos vartojimo auditą ir (arba) papildomąjį energijos vartojimo auditą.

Nuo ko pradėti?

 1. Įvertinkite įmonės poreikius ir galimybes: ZENERGA komanda teikia nemokamas konsultacijas ir parengia saulės elektrinės projekto galimybių studiją.
 2. Pateikite paraišką paramai gauti: Teiraukitės apie LVPA teikiamas finansavimo galimybes. ZENERGA specialistai suteikia profesionalias konsultacijas ir užtikrina, kad visi projekto įgyvendinimo etapai vyktų sklandžiai.
 3. Pasirinkite atestuotą saulės elektrinės įrengimo darbų vadovą: Rangovo patirtį ir įrengtų saulės elektrinių kokybę, galite įvertinti skaitydami klientų atsiliepimus, siūlomos produkcijos garantijas, darbų atlikimo grafiką ir kitas sąlygas.

Išvada

Saulės elektrinės yra puiki investicija verslo įmonėms, nes jos leidžia sumažinti elektros sąskaitas, pagerinti įvaizdį, prisidėti prie aplinkos apsaugos ir tapti mažiau priklausomoms nuo elektros tiekėjų. Įdiegimo procesas yra gana paprastas, tačiau reikia atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių, tokių kaip tinkama vieta, techninės specifikacijos, leidimai ir finansavimo galimybės. Be to, su tinkamais partneriais, pavyzdžiui, ZENERGA, galite lengvai įgyvendinti šį projektą ir pasinaudoti ES parama.

Įdarbinkime saulę kartu!

1

Įvertinsime Jūsų poreikius

2

Pateiksime asmeninį pasiūlymą

3

Suprojektuosime ir įrengsime saulės elektrinę

4

Atliksime priežiūros darbus